Mana dienasgrāmata 2020

Strīds par žurnāla aizpildīšanu

Direktores vietniece mācību darbā pārbaudīja aizpildītos e-klases žurnālus. Es tiku “sliktiņo” sarakstos, kas nav aizpildījis žurnālu tā, kā viņa vēlētos, proti, lai summatīvie vērtējumi (atzīmes) parādās tikai pārbaudes darbu ailēs. Kā teikt, jauna slota slauka ar jaunām metodēm. Teicu, ka vizuālajā mākslā praktiskie darbi, kas ilgst pat 3 vai 4-as mācību stundas, nav pārbaudes darbi. Viņa palika pie sava. Rezultātā uzrakstīju vēstuli VISC, lai atsūta precīzu skaidrojumu, kā pareizi jānoformē e-klases ieraksti, jo nevienā dokumentācijā neatradu vērtējumu noformēšanas kārtību.


Pirmie Ziemassvētki bez egles

It kā visi mājās eglīti gribēja, bet neviens to nevēlējās vilkt laukā no gultas apakšas un stellēt kopā (mums ir mākslīgā eglīte). Iespējams, ka svētku sajūtu gluži kā Grinčs* jau labu laiku atpakaļ bija izbojājis covids.

* "Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus" - 2000. gada amerikāņu Ziemassvētku fantāzijas komēdijfilma.

 

Uzrakstīju uz papīra lapas “te jābūt eglei” un noliku vietā, kur katru gadu rotājas mūsu eglīte. Līdzās saliku dāvanu maisiņus.

 

Bērnības atmiņas

Ar katru gadu kļūst arvien grūtāk izdomāt, ko saviem tuvajiem dāvināt Ziemassvētkos, lai tas patiešām būtu negaidīts pārsteigums. Šogad nolēmu, ka ļaušu savējiem lielajiem bērniem kaut uz mirkli atgriezties bērnībā, tāpēc dāvanu pakā saliku to, kas viņiem patika pirms daudziem gadiem (sīkāk šeit).


Sapnis

Kad reproduktīvais vecums strauji iet uz norietu, tad zemapziņa sūta dīvainus atvadu sveicienus. Šonakt nosapņoju, ka esmu mātes gaidībās. Pēdējo dažu mēnešu laikā tas jau ir otrs šāda veida sapnis.

Pameklēju internetā, par ko tas varētu liecināt. “Ja grūtniecība šobrīd nav tavos plānos, tad bērniņš sapnī visdrīzāk ir kā metafora kaut kam, kas tavā dzīvē ir jauns, aizraujošs, citādāks un priecīgs… Sapnis par grūtniecību simbolizē izaugsmi un attīstību un var būt saistīts ar nākotnes projektiem un vēlmēm.”


Ražīgā diena

Pat neticas, ka vienas dienas laikā tik daudz ko paveicu. Rīta pusē izgāju pastaigāties pa pilsētu (nogāju apmēram 4 km), bet vakarā, kad satumsa – Ogres Zilajos kalnos atklāju slēpošanas sezonu (noslēpoju arī apmēram 4 km). Vēl šodien turpināju šūt mēteli un adīju džemperi. Jāatzīst, ka adījusi nebiju vairākus gadus. Nolēmu padarīt interesantāku savu mājās sēdēšanas laiku.

 

Ogres upe


Esmu atpūtusies

Četras Ziemassvētku brīvdienas. Patiešām jūtos atpūtusies. Vakarā pat sāku veidot jaunus uzdevumus 2. semestra stundām.


Kārtējā remontdiena

Labi, ka šo to remontam nepieciešamo iegādājāmies jau iepriekš pirms veikalu slēgšanas. Ir vismaz vēl kāda nodarbošanās šo trīs lokdauna* nedēļu laikā.

* lockdown - tulkojumā no angļu valodas ierobežojumi, slēgšana.


Nevajag nemaz būt vīrišķīgai, lai darītu vīriešu darbus

Bērnībā man ļoti patika grozīties ap tēvu, kad viņš kaut ko remontēja, taisīja no jauna vai arī laboja. Jau toreiz izrādīju interesi par zāģi un āmuru, līdzās viņam arī kaut ko meistarojot. Šī bērnības prasme, ik pa laikam pilnveidojoties, seko man visu dzīvi, tāpēc neesmu izpratusi tās sievietes, kas nemāk iedzīt pat naglu bez vīrieša palīdzības.

Pabeidzu tualetes sienas apdarināt ar plastikāta paneļiem. Esmu par savu darbu gandarīta un lepna, jo tik tālu visu tualetes remontu, izņemot, protams, santehnikas lietas, 100% izprojektēju un izremontēju viena pati bez citu palīdzības. Atlikusi tikai griestu apdare. Šajā darbā gan nāksies lūgt vīra palīdzību, jo mazā auguma dēļ man būs grūti izurbt griestos caurumus, kuros ieskrūvēt koka karkasu.

Pirkstu gali abām rokām jau otro dienu jūtīgi, daži pat asiņo. Vakarpusē gandrīz neko nevarēju padarīt, pat parakstīt tekstu uz datora.

Plauktiņa karkass

(novembra beigas).

Tiek ieklāts linolejs

(decembra sākums).

Plastikāta paneļu apdare

(29. decembris).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.