Mana dienasgrāmata 2021

Saulainā diena

Beidzot izbaudīju saulaino pēcpusdienu sniegotā mežā. Vienatnē gan, jo manējiem vēl mājsēde. Nostājos mežā, seju pavērsusi pret sauli, aizvēru acis un kādu mirkli ļāvu siltumam glāstīt savu bālo sejas ādu.


6. februāris, sestdiena

07.02.2021.

Mežā

Dīvaini, bet to stundu, ko pavadu vienatnē mežā, domāšana pavisam atslēdzas. Laikam pa šiem mēnešiem esmu galīgi notrulinājusies.

Mūsu eglīte.


Vienveidība

Palasot ziņas, tā vien šķiet, ka citiem pandēmijas laika dzīve daudz interesantāka nekā man. Jau noriebusies vienveidība: mājas, pastaiga mežā, pārtikas veikals, atkal mājas. Nākamajā dienā viss tas pats no jauna. Varbūt tikai secība nedaudz pamainās.

Ogres Zilajos kalnos.


Kartīšu sistēma

Ieejot lielveikalā “top”, no šodienas, lai ievērotu noteiktu pircēju skaitu, katram tiek izsniegta kaklā pakarama kartīte. Kaut kā atausa atmiņā deviņdesmitie, kad par līdzīgām kartītēm iegādājāmies ziepes, alkoholu un benzīnu.


Angļu valodas mācīšanās

Atradu youtubē angļu valodas apmācību gulēšanas laikā. Pirms iešanas gulēt uz planšetes ieslēdzu šo trīs stundas garo angļu valodas mācību un noliku sev līdzās. Aizmigu dažu minūšu laikā. Nezinu, vai mana zemapziņa vispār kaut ko uztvēra. No rīta sapratu, ka vīrs apmēram desmitajā minūtē runājošo planšeti bija izslēdzis.


Tēvs atkal mājās

Abas ar mammu braucām uz Infektoloģijas slimnīcu pakaļ tēvam. Kaut kā veiksmīgi viņš izķepurojās no kovida izraisītā abpusējā plaušu karsoņa. Pirms braukšanas uz slimnīcu tēvs tik slikti jutās, ka mēs visi atnācām atvadīties, jo bijām gandrīz 100% pārliecināti, ka tuvāko dienu laikā viņš slimnīcā nomirs. Tās bija ārprātīgi mokošas dienas ne tikai viņam, bet arī mums.

No vīrusa tēvs tika izārstēts, bet visas četras nedēļas (mājās + slimnīcā) nogulēja gultā. Tas ir ļoti slikti priekš Parkinsona slimnieka, jo iepriekš tēvs pats vismaz spēja aiziet uz veikalu. Mamma palīdzēja tikai saģērbties. Tagad tēvs bija kļuvis nevarīgs, bezspēcīgs un pamatīgi novājējis.

Kopā ar dēlu viņu vedām (precīzāk – stiepām) pa kāpnēm uz trešo stāvu. Pēdējos trīs pakāpienus tēvs vairs nespēja pievarēt. Sašļuka uz ceļgaliem tā, ka nevarējām vairs piecelt stāvus. Labi, ka garām gāja kaimiņš.


Fizioterapija mājas apstākļos

Kā brīvāks laiks, tā aizeju pie vecākiem. Vakar internetā atradu vingrojumus guļošiem slimniekiem. Ierādīju tos tēvam, un tagad viņš vairākas reizes dienā vingro. Izmanto arī mazu un lielu bumbu, kas palikušas pēc mana vīra kājas operācijas.

 

Vingrojumu komplekss guļošam slimniekam, ko atradu internetā

Lai cilvēks, kas nav kādu laiku vingrojis, sevi nepārslogotu, iesākumā katru vingrinājumu var veikt dažas reizes un pakāpeniski to skaitu palielināt.

* Guļot uz muguras, pēc kārtas paceļ un nolaiž iztaisnotu kāju. Tas palīdz nostiprināt gūžu priekšējās daļas un saliecējmuskuļus. Veic 15 reizes ar katru kāju.

* Guļot uz muguras, “brauc ar velosipēdu” ar vienu, pēc tam otru celī saliektu kāju (uz priekšu un atpakaļ). Vingrojums palielina arī kustību apjomu gūžas locītavā. Veic 10 – 20 reizes ar katru kāju.

* Guļot uz muguras ar celī saliektām kājām, saspiež starp ceļiem nelielu gumijas bumbu un, noskaitot līdz trīs, lēnām spiedienu atslābina (neļaujot bumbai nokrist). Palīdz nostiprināt gurnu iekšējos muskuļus. Šo pašu vingrinājumu var veikt, saspiežot bumbu starp krūšu līmenī novietotām, elkoņos saliektām rokām (stāvus, sēdus vai guļus stāvoklī). Nostiprina krūšu un plecu muskuļus. Veic 10 – 20 reizes.

* Guļot uz muguras, saliec rokas elkoņos, novietojot plaukstas ar kopā saāķētiem pirkstiem uz labā pleca. Abas kājas saliektas ceļos, pēdas uz zemes. Neatlaižot pirkstus, pa diagonāli tuvina rokas un celī saliekto kreiso kāju. Nostiprina vēdera preses muskuļus. Veic 10 – 20 reizes uz katru pusi.

* Guļot uz muguras, kājas saliec ceļos, pēdas pie zemes. Atceļ no zemes iztaisnotu ķermeņa apakšdaļu un iegurni (mazais tiltiņš). Stiepj gūžu priekšējos un stiprina aizmugurējos muskuļus. Veic sākumā piecas reizes, vēlāk – pēc iespējām.

* Guļot uz sāniem, ceļ augšup celī iztaisnotu kāju. Nostiprina sānu muskuļus. Uz katru pusi atkārto 10 – 20 reizes. Iztaisnoto kāju var arī apļot uz vienu un otru pusi.

* Guļot uz sāniem, elkonī saliektu roku vēzē uz aizmuguri, bet celī saliektu kāju uz priekšu. Veicina koordinētu muskuļu darbību. Mainot sānus, atkārto 10 – 20 reizes.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.