Mana dienasgrāmata 2024

Kāpēc ejot pie vadības, vienmēr iedomājos sliktāko?

Pagājušajā nedēļā uzrakstīju iesniegumu, lūdzot marta sākumā piešķirt trīs brīvas dienas ģimenes apstākļu dēļ. Šodien pie sevis izsauca direktore. Pirms tikšanās galvā izprātoju vairākus sarunas variantus - pat iespēju aiziet no skolas prom. Beigās viss izrādījās daudz vienkāršāk.

 

Kā bez rokām

Pagājušās nedēļas nogalē tintes printeris atteicās drukāt melno krāsu. Viss darbs apstājās, jo nevarēju sagatavot skolēniem paredzētos materiālus. Šodien meistars salaboja. Bija aizsērējusi sprausla, pa kuru izšļakstās krāsa.  Atvedu mājās kā lielu dārgumu, jo dators un printeris ir mani ikdienas neatņemamie darbarīki.

 

Kijas futlāris

Lai būtu ērtāk pārvadāt, dēls iegādājās trīsdaļīgu novusa kiju. Rīt sacensības, tāpēc vakarpusē palūdza, lai izdomāju, kā šīs trīs kijas daļas ievietot somā, lai nesalūztu. Pāris minūtes pirms slēgšanas ciet, paspēju vēl aizbraukt līdz būvmateriālu veikalam, lai nopirktu 50 centimetrus garu kanalizācijas cauruli ar uzgali vienā galā. Mājās pirkumu apšuvu gan no ārpuses, gan no iekšpuses, izveidojot tādu kā futlāri.

 

Garā darbadiena

Pulksten 1-os naktī biju pabeigusi visus darbus – gan skolēnu darbu labošanu, gan kijas futlāra šūšanu. Beidzot pirms gulētiešanas pāris minūtes varēju pievērsties sev.


Skaistuma problēmas radām mēs pašas

Teātra izrāde “Tāda es esmu” apliecināja, ka visas Latvijas sievietes nomāc vienas un tās pašas problēmas (izrādes vērtējums šeit).


Bēdīgā ziņa

Tika apmeklēts jau piektais ārsts. Nozīmēja operāciju, kas varētu ilgt 3-5 stundas. Tagad zinu, kāpēc divus pēdējos gadus strādāju cauru nedēļu no rīta līdz vēlam vakaram –, lai varētu nomaksāt meitas operāciju.

 

Lekcija vecāku kopsapulcē

Veselības komunikators (izrādās, ka ir arī tāda profesija) Kaspars Vendelis vecāku kopsapulcē nosauca vairākas lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību bērna un jaunieša audzināšanas procesā.

1. Palīdzēt atrast ceļu uz izpaušanos.

2. Ļaut eksperimentēt un pārvarēt nedrošību, bailes.

3. Palīdzēt iepazīt sevi, lai izprastu, kā menedžēt trauksmes stāvokli (kustība + dziļā elpošana).

4. Ļaut pašam visu atrisināt.

5. Apzināt, ka domas un uzskati gadu gaitā var mainīties.

6. Radīt interesi par dažādām dzīves lietām, vērtībām.

7. Vieglums un izklaide attiecībās.

8. Mazināt atkarību no ierīcēm un sociālajiem tīkliem (Vai tu izmanto ierīces, vai arī ierīces izmanto tevi?).

9. Kopīgas fiziskas aktivitātes.

10. Ne tikai pamācīt bērnu/jaunieti, bet ļaut, lai bērns/jaunietis pamāca arī savus vecākus.


Kas valda pār pasauli?

Putins tiek nolādēts jau divus gadus, bet kā nenosprāgst, tā nenosprāgst. Pār pasauli valda bandas likumi, pabīdot Dieva varu otrā plānā.


1. marts, piektdiena

02.03.2024.

Miega trūkums

Pirmo reizi pa vairākiem mēnešiem vakar tik agri aizmigu – ap 12-iem naktī. Pirms vēl iemigu, nopriecājos, ka beidzot piecu stundu vietā pagulēšu septiņas, taču ķermeņa ierastais ritms bija pretējās domās. Pamodos 5-os no rīta un nevarēju vairs aizmigt.

 

Ļaunā acs

Ne velti vecvecāki un vecāki stāstījuši par cilvēkiem ar ļaunu aci. Aizrakstīju meitai ziņu par to. Viņa atbildēja: “Biju skaļi pateikusi, ka jūtos labāk kā nekad agrāk. Nākamajā nedēļā tika atklāta veselības vaina.”


Iekšējā jušana

No rīta piezvanīju mātei, lai apvaicātos, kā klājas. Viņa, nobažījusies par mazmeitu, man teica: “Zvanīju A… Teica, ka esot nogurusi. Ka tik nesaslimtu ar kaut ko sliktu no pārslodzes.” Lai gan omai un opim neko neesam teikuši, starp tuviniekiem tomēr pastāv kāda iekšēja jušana.

 

Lepnums

Dēls ar savu novusa komandu ieguva 1. vietu 1. līgā. Nākamajā sezonā startēs augstākajā līgā.


Spožums un nemiers

Spožums. Pavasara saulīte žilbināja acis, mēģinot manī uzjundīt pozitīvu enerģiju.

Nemiers. Domas par meitas sajūtām noslāpēja prieku par pavasari un gaidāmo ceļojumu.

 

Stress

Lasot darba aizsardzības instrukciju, iepatikās stresa definējums. “Stresu darba vietā var raksturot kā neatbilstību starp dažādām prasībām un katra nodarbinātā resursiem.”

Pēdējo nedēļu laikā mani resursi sāk manāmi izsīkt. Steidzami nepieciešams restarts.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.