Līdz pusaudžu vecumam, kad bērniem draugi vēl nebija pirmajā vietā, ļoti daudz laika pavadījām visa ģimene kopā. Brīvdienās braucām nelielās ekskursijās pa Latviju vai devāmies garās pastaigās. Gājām sēņot, makšķerēt, bet ziemā – braukt ar ragavām. Svinējām svētkus. Ciemojāmies Latgales laukos. Katru vasaru visi kopīgi braucām vairāku dienu ekskursijā uz kaimiņvalsti. Bieži apmeklējām dažādus pasākumus, kino un boulingu. Bērni bija redzējuši pilnīgi visas savam vecumam atbilstošās izrādes (pat pa vairākiem lāgiem) gan Leļļu teātrī, gan Nacionālajā operā, gan citos Latvijas teātros. Tagad visiem savākties kaut vai kopīgām brīvdienu pastaigām ir daudz grūtāk, jo jārēķinās, ka bērni ir lieli, un viņiem ir savi dienas plāni.

Pēc katras šādi pavadītas dienas vienmēr pārrunājām, kas paticis un, kas – nē. Katram bija jāpasaka 3-5 lietas, kas tajā dienā patikušas un 2-3 lietas, kas nav patikušas. Jāargumentē, kāpēc. Tas bija kā tāds apkopojums, kas lika visu dienas gaitu vēlreiz pārdomāt.


Grāmatu rakstīšana ir mana un meitas viena no mīļākajām nodarbēm. Es savu pirmo grāmatu uzrakstīju 25 gadu vecumā, bet mana meita - jau 3 gadu vecumā.

 

Meitas (3-4 gadi) zīmētā "Kaķu grāmata".

 


2000. gadā, kad iepirkos mūsu pilsētas rakstāmlietu veikalā, veikala īpašniece manai divgadīgajai meitai uzdāvināja mazu zaļu dzēšgumijas gurķīti. Meita no dzēšgumijas nešķīrās pat naktī – paņēma to līdzi gultiņā. Kopš tā laika sāku viņai pirkt interesantas dzēšgumijas. Šobrīd meitas kolekcijā to ir vairāki simti. Starpcitu, arī dēls kolekcionē dzēšgumijas. Tikai viņam to ir krietni mazāk.

Jau 15 gadus rakstāmlietu veikala īpašniece, pasūtot jaunu produkciju, atceras manu meitu un ik reizi iepriecina viņu ar interesantām dzēšgumijām.

Tā ir tikai neliela daļa no meitas dzēšgumiju kolekcijas. Līdzīga kolekcija pieder arī brālim.


Katri svētki ģimenē tika svinēti ar jautrām atrakcijām, sacensībām, kā arī bērnu veidotām teātra un cirka izrādēm. Par to var lasīt mājas lapas sadaļās “Svētki. Tematiskie pasākumi un sacensības” un “Svētki. Priekšnesumi un ludziņas”.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?