No 5 zirņiem piešķiru

   

Romānu lasīju krievu valodā pirms vairākiem gadiem, kad tas vēl latviski nebija iztulkots. Toreiz pēc sirdi plosošās grāmatas “Pirms atkal tiksimies” izlasīšanas vēlējos iepazīt pēc iespējas vairāk šis rakstnieces darbus. Kad grāmata tika izdota latviešu valodā pirmo reizi, to kaut kāda iemesla pēc nenopirku. Iespējams, ka toreiz romāns “Pēdējā vēstule no mīļotā” lika man vilties. Taču pagāja vairāki gadi. Romāna sižetu biju pilnīgi aizmirsusi (tas jau liecina, ka nav neko vērts), tāpēc, grāmatnīcā ieraugot šīs grāmatas otro izdevumu, to iegādājos.

Garlaicīgs, klišejisks un banāls mīlas romāns, ko nepavisam negribējās “izraut cauri” vienā piegājienā. Lasīju salīdzinoši lēni un mokoši. Aiz gara laika, lidojot lidmašīnā un ceļojuma vakaros pirms gulētiešanas.

Romānam ir divas sižeta līnijas, kas grāmatas izskaņā satuvinās. Tie ir divu sieviešu – Elijas un Dženiferas mīlasstāsti. Šie stāsti mēģina parādīt atšķirīgos sabiedrības uzskatus par laulības šķiršanu un par sieviešu/vīriešu attiecībām ar precētu vīrieti/sievieti dažādos laika posmos – mūsdienās un 60-tajos gados.

Žurnāliste Elija izdevniecības arhīvā atrod mīlestības vēstuli, kas rakstīta pirms vairākiem gadu desmitiem. Viņa vēlas noskaidrot, kas ir šīs vēstules autors un kam tā ir adresēta. Uzietā vēstule Eliju pamudina izvērtēt savas jau gadu ilgās attiecības ar precētu vīrieti.

Dženifera ir smalko aprindu dāma, kas precējusies ar turīgu uzņēmēju, taču kādā pasākumā viņa iepazīstas ar žurnālistu un iemīlas viņā. Abi mīlnieki sūta viens otram vēstules un slepus tiekas. Viena no viņu mīlas vēstulēm pēc vairāk kā 40 gadiem nonāk Elijas rokās.


Kurmju atbaidītājs

04.08.2022.

Tēma: ROKDARBI Idejas mājoklim un dārzam

Paziņa mājas pagalmā novietojusi pašizgatavotu kurmju atbaidītāju. Teica, ka ideju noskatījusies internetā. It kā palīdzot. To gan es nezinu.

Plastmasas pudelei sānos izgriezti un atlocīti četri “spārni”. Cauri pudelei izvilkta drāts un nostiprināta virs pudeles vāciņa. Otrs drāts gals pārlocīts 900C leņķī un ievietots caurulē. Vējainā laikā pudele griežas ap savu asi.


Sienas dekors

04.08.2022.

Tēma: ROKDARBI Idejas mājoklim un dārzam

Austrijas pilsētas Bregenz centrā kāda celtne rotāta ar nelieliem telpiskiem dekoriem, kas izgatavoti, pateicoties plastmasas pudelēm.


Vecā busiņa rotājums

03.08.2022.

Tēma: ŠIS UN TAS Fotogrāfijas Interesantas fotogrāfijas ar komentāriem

Vācijas pilsētas Konstanz auto stāvvietā bija iebraucis veco laiku busiņš ar diviem puķu pušķiem mašīnas priekšpusē, kas ievietoti metāla vāzēs.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Lai arī kādi ir vecāki, bet tā ir daļa no mums un mūsu dzīves.