2000. gadā, kad iepirkos mūsu pilsētas rakstāmlietu veikalā, veikala īpašniece manai divgadīgajai meitai uzdāvināja mazu zaļu dzēšgumijas gurķīti. Meita no dzēšgumijas nešķīrās pat naktī – paņēma to līdzi gultiņā. Kopš tā laika sāku viņai pirkt interesantas dzēšgumijas. Šobrīd meitas kolekcijā to ir vairāki simti. Starpcitu, arī dēls kolekcionē dzēšgumijas. Tikai viņam to ir krietni mazāk.

Jau 15 gadus rakstāmlietu veikala īpašniece, pasūtot jaunu produkciju, atceras manu meitu un ik reizi iepriecina viņu ar interesantām dzēšgumijām.

Tā ir tikai neliela daļa no meitas dzēšgumiju kolekcijas. Līdzīga kolekcija pieder arī brālim.


Katri svētki ģimenē tika svinēti ar jautrām atrakcijām, sacensībām, kā arī bērnu veidotām teātra un cirka izrādēm. Par to var lasīt mājas lapas sadaļās “Svētki. Tematiskie pasākumi un sacensības” un “Svētki. Priekšnesumi un ludziņas”.


1. Kvākšķīgā varde. Ilgu laiku bērni katru vakaru tika mazgāti lielā plastmasas vannītē. Tiklīdz tajā bija satecējis ūdens, tētis kvākšķināja gumijas vardi. Tas bija signāls, ka laiks iet mazgāties.

 

2. Ūdens rotaļas. Vannas istabā uz plauktiņa atradās vannā ņemamās gumijas rotaļlietas, grāmatiņas, trauciņi un ūdens pistoles. Bērniem patika, kad ar vannas mantiņām tika rādīts teātris, kura laikā rotaļu dzīvnieciņi leca no vannas malas ūdenī un peldēja, kurš ātrāk. Vēl noteikti vannā bija jābūt putām. Kad putu nebija, vannā iebēru kaltētas rožu ziedlapiņas. 


1. Ēdelīgais ruksītis. Pirms daudziem gadiem virtuvē uz galda atradās apaļīgs gumijas ruksītis. Kad bērni tika baroti, karoti ar ēdienu vispirms devām ruksītim un tikai pēc tam karote nonāca bērna mutē. Pie tam, barojot ruksīti, noteikti bija jāsaka: “Ruksja ņama, ņama!”

 

2. Ēdiena iemānīšanas pasakas. Kad meita bija pavisam maziņa, centos viņu barot veselīgi, tāpēc ēdienkartē bieži iekļāvu ogas un augļus. Kādu dienu, kad viņa spītīgi atteicās no kārtējās C vitamīna devas kivi veidolā, es liku lietā izdomu un sacerēju pasaku par kivi. Tā kļuva par meitas populārāko ēdiena iemānīšanas pasaku.

Reizēs, kad dēls bērnībā atteicās ēst putru, uz šķīvja sastūmu to kaudzītē un tad ar karoti, kas bija traktora kauss, putrā raku bedri, katru reizi kausa saturu iestūķējot dēla mutē. Kad šī metode vairs nedarbojās, nācās izdomāt pasaku par traktoru. Kamēr dēls to klausījās, tikmēr visu arī apēda.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.