Tumšos ziemas mēnešos un lietainās vasaras dienās mūsu ģimenei patīk spēlēt galda spēles. To mums ļoti daudz. Šajā sadaļā uzskaitīšu populārākās. Vēl tikai piebildīšu par savdabīgu tradīciju, – spēles uzvarētājam, izbaudot uzvaras prieku, jāizpilda kāds ne tik patīkams darbiņš, tas ir, viņam nobeigumā spēle jāsakārto un jāieliek kastē.

 

1. Genial

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spēlētāju skaits: 1 - 4

Spēlētāju vecums: 8+

 

Katram spēlētājam kauliņu turētājā ir 6 kauliņi, uz kuriem attēloti krāsaini simboli. Spēlētājs savā gājienā novieto vienu no kauliņiem uz laukuma tā, lai veidotos vienādu simbolu rindas, kas aizsākas no tikko novietotā kauliņa. Iegūtos punktus spēlētāji atzīmē, pavirzot uz priekšu attiecīgās krāsas klucīšus uz savas punktu skaitīšanas plāksnītes. 


Mani bērni, īpaši dēls, ilgu laiku fanoja par Lego*. Vairāku gadu garumā esam sapirkuši ļoti daudz konstruktoru komplektus, kā arī dažādas Lego grāmatas. Par labām un teicamām sekmēm pēc 4. klases dēlam uzdāvinājām Mindstorms Lego. Nākamajā gadā viņš apmeklēja Robotikas pulciņu un piedalījās Latvijas skolēnu robotikas sacensībās.

Esam bijuši pat Dānijas Legolandē. Pēc Legolandes apmeklējuma puika mājās izveidoja Lego muzeju. Te būs daži muzeja eksponāti.

*Lego - dāņu kompānijas ražoti konstruktori un mini figūriņas.  

Muzeja izkārtne.

 

Mini figūriņas.


Slēpšana un slēpšanās

04.04.2015.

Nepazīstu nevienu bērnu, kuram nepatiktu meklēt kaut ko paslēptu. Arī manējiem bija dažas iemīļotas slēpšanas un slēpšanās rotaļas.

1. Paslēpes. Lai arī dzīvoklī bija tikai dažas nopietnas slēptuves, bērniem tik un tā patika spēlēt paslēpes. Parasti viņi slēpās, bet tētis - meklēja. Lai arī visas slēptuves sen jau bija zināmas, tētis vienmēr tēloja, ka nekādi nevar atrast, kur bērni paslēpušies. Visgrūtāk tētim gāja tad, kad pašam nācās slēpties.

Bērnu iecienītākās slēptuves mūsmājās.

Slēptuve aiz aizkariem.

Slēptuve aiz dīvāna.

Slēptuve drēbju skapī.

 


1. Rūķītis. Kad dēls bija mazs, meita viņam iegalvoja, ka mūsmājās dzīvo mazs rūķītis. Vakaros regulāri zem galda tika nolikts leļļu šķīvītis ar cepuma drupačiņām. Līdzko brālis no rīta cēlās augšā, viņš skrēja raudzīties, vai rūķītis pa nakti cepuma drupačiņas apēdis.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?