Lapu nospiedumi uz auduma iegūti, izmantojot šķidrās tekstilkrāsas.

Vispirms darba virsmu noklāj ar avīzi. Uz avīzes novieto audumu ar labo pusi uz augšu. Koku lapas virspusi noklāj ar tekstilkrāsām (strādā ar vairākām krāsām). Lapu uz auduma novieto tā, lai krāsotā puse atrastos pret audumu. Uz koka lapas uzklāj salveti un uzmanīgi piespiež. Tādā veidā iegūst lapas nospiedumu. Kad krāsa nožuvusi, audumu no kreisās puses nogludina ar gludekli.


Šablonu tehnika

14.04.2015.

Izmantojot vienu šablonu, uz auduma iespējams iegūt daudzus vienādus attēlus. Attēls labāk izcelsies uz gaiša auduma.

Vispirms sagatavo šablonu. To dara šādi: uz papīra uzzīmē iecerēto attēlu. Uz uzzīmētā attēla uzklāj printera plēvi un ar pildspalvu pārvelk zīmējuma kontūru. Ja katru attēla detaļu ieplānots krāsot atšķirīgā krāsā, tad katrai detaļai izgatavo atsevišķu šablonu. Ar mazām šķērītēm uzmanīgi izgriež pa zīmētajām kontūrām.

Darba virsmu noklāj ar avīzi. Uz avīzes novieto audumu ar labo pusi uz augšu. Porolona sūkli sagriež vairākos nelielos gabaliņos, lai katrai krāsai būtu atsevišķs sūkļa gabaliņš. Šablonu novieto uz auduma. Uz sūkļa ar otu uzklāj šķidro tekstilkrāsu un, sūkli viegli piespiežot, nokrāso nepieciešamo auduma laukumu. Ja katra attēla detaļa tiek krāsota citā krāsā, nedaudz jānogaida, lai nožūst iepriekšējais krāsas klājums. Kad krāsa nožuvusi, audumu no kreisās puses nogludina ar gludekli.

 

IEVĒROT !

 Lai nesatraipītu audumu, pēc katras lietošanas reizes šablons jānoslauka salvetē.

 Rakstāmlietu veikalos iespējams nopirkt gatavus kartona šablonus.


Uz auduma krāsa tiek uzsmidzināta, pūšot speciālā flomāsterā. Šādi iespējams nomaskēt uz iemīļota apģērba radušos nenomazgājamos traipus. Tikai jāievēro, - ja tiek apstrādāts jau gatavs apģērbs, starp tā virsējo un apakšējo kārtu, lai neizsūktos cauri krāsa, ievieto avīzi.

Ja nepieciešams, uz papīra uzzīmē attēla skici. Uz auduma ar flomāsteru uzzīmē attēla kontūras. Pēc tam flomāsteru ievieto speciālā futrālī un, pūšot tajā, ar krāsu nosmidzina gan iepriekš uzzīmētās kontūras, gan visu zīmējumu kopumā. Krāsas var smidzināt citu uz citas. Tās saplūdīs kopā, veidojot interesantas krāsu pārejas. Pēc krāsas nožūšanas audumu no kreisās puses nogludina ar gludekli. Lai zīmējums būtu izteiksmīgāks, to rotā, piemēram, piešujot actiņu.

IEVĒROT !

 Strādājot ar pūšamajiem flomāsteriem, ik pa mirklim ir jāatpūšas, lai no stiprās pūšanas nesāktu reibt galva.


Apzīmēts audums

14.04.2015.

Ar tekstilkrāsu flomāsteriem uz auduma zīmē tāpat kā ar parastajiem flomāsteriem uz papīra, tāpēc šo darbu var uzticēt pašiem mazākajiem māksliniekiem. Zīmēšana labāk veiksies uz neelastīga auduma.

Gadījumā, ja rodas nedrošības sajūta, ka uzreiz zīmējot uz auduma, attēls var neizdoties, izveido skici. Pēc tam ar melno flomāsteru uz papīra uzzīmē vēlamo attēlu patiesā izmērā. Papīru ar attēlu novieto zem auduma, un ar tekstilkrāsu flomāsteriem pa redzamajām kontūrām attēlu nokopē un izkrāso. Kad krāsa nožuvusi, audumu no kreisās puses nogludina ar gludekli.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.