Atrastie raksti (33) pēc vārda ceļojumi

1. lappusē –  Biļešu iegāde
  LISABONA
2. lappusē –  CASCAIS

 

Arī šogad uz novembra svētkiem sanāca četras brīvdienas, tāpēc pārliecināju vīru vēlreiz aizlidot uz Lisabonu, lai Latvijas novembra tumsu un dzestrumu nomainītu pret siltāku un saulaināku laiku. Kā ceļojums izdevās pagājušajā gadā, var izlasīt šeit.

Plānojot šī gada maršrutu sapratu, ka šoreiz Lisboa card nebūs izdevīga, tāpēc metro un vilciena biļetes pirkām automātos, kas pieejami stacijās.

 

Biļešu iegāde automātos

 

1. Izvēlas Without reloadable card; Card purchase

(Bez pārlādējamas kartes; Kartes iegāde).

 

 

 

2. Norāda cilvēku skaitu,

kam tiks pirktas biļetes.

 

3.  Mēs izmantojām šādas biļetes.

Bus/Metro Ticket (vienreizēja autobusa un metro biļete).

Bus/Metro Daily Ticket (autobusa un metro diennakts biļete).

Bus/Metro/Train Daily Ticket (autobusa, metro un vilciena diennakts biļete).

 

 

 

Mūsu ceļojuma plāns

Sestdiena (16.11.) Lisabona. Águas Livres akvedukts.
Svētdiena (17.11.) Kūrortpilsēta Cascais.
Pirmdiena (18.11.) Lisabona. Okenārijs un Expo rajons. Gulbenkian mākslas muzejs.
Otrdiena (19.11.) Lisabona. Botāniskais dārzs Estufa Fria parkā Parque Eduardo VII.

 


Materiāls tiek gatavots!


1. lappusē – Skotijas ziemeļi

2. lappusē – Skotijas ziemeļi (turpinājums)

3. lappusē – Orkneju salas

 

 

Skotijas ziemeļi

 

* Lidojām no Rīgas līdz Aberdīnai (Aberdeen), 1678 kilometrus pievarot 2-ās stundās un 10 minūtēs. Aberdīna ir trešā apdzīvotākā pilsēta Skotijā, un tā tiek dēvēta par granīta pilsētu. Personīgi man pilsētas centrs likās nomācoši pelēks, monumentāls un masīvs. Trūka viegluma un zaļuma.

Aberdīnā atrodas divas universitātes, kas pilsētu padara par ziemeļaustrumu izglītības centru. Abas celtnes gana iespaidīgas.

 

Kings College ieejas vārti.

Marischal College ieejas vārti.

 

70-tajos gados pēc naftas atklāšanas Ziemeļjūrā, Aberdīnu sāka dēvēt par Eiropas naftas galvaspilsētu.

* Skoti teic, ka pie viņiem vienmēr esot slikts laiks. Ziemas nav sniegotas, vidēji +50C. Pāris dienas ziemā var būt -10C vai -20C. Savukārt vasarā temperatūra no +160C līdz +200C. Lietus te ir bieža parādība, tāpēc Skotija ir bagāta ar ezeriem un sulīgu zaļu zāli.


1. lappusē –  Svarīga informācija. Parks un vecpilsēta
2. lappusē –  Pludmales. Bioparks
3. lappusē –  Mākslas un zinātnes komplekss

 

 

Tūristu kartes un sabiedriskais transports

Lai nebūtu lieka stresa saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu iegādi, tūrisma informācijas centrā, kas atrodas lidostas sagaidītāju zonā, iznākot laukā no bagāžas saņemšanas zāles, nopirku Valencia Tourist Card 72 h. Vēl tiek piedāvātas tūristu kartes 24-ām stundām, 48-ām stundām un 7-ām dienām. Info par tūristu kartēm šeit.  

 

Internetā biju atradusi info, ka gadījumā, ja tūrisma informācijas centrs ir slēgts, tūrisma karti var iegādāties vienā no lidostas tirdzniecības automātiem, kas darbojas visu diennakti. Pirmais it kā atrodoties pie lidostas tūrisma informācijas centra, bet otrs – lidostas metro stacijā. Ja godīgi, šiem aparātiem nepievērsu uzmanību, jo man tos nevajadzēja.

 

Valencia Tourist Card aktivizējas pirmajā lietošanas reizē, kad to noskenē, un no tā brīža sākas kartes derīguma laiks. Šim faktam īpaši pievērsu uzmanību, lai nesanāktu, ka ceturtajā dienā, kad braucam uz lidostu, pusceļā beigtos kartes derīguma termiņš.

 

Ieejot metro, karti apstiprināju virs turniketa. Tramvaja pieturā, kas atrodas virszemē, karti apstiprināju automātā, bet autobusā – aparātā līdzās šoferim. Apstiprinājuma vieta ir sarkans aplis ar bultiņām.

 

Precīzi vairs neatceros, bet par divām 72-u stundu kartēm samaksāju ap 50 eiro. Ar šo karti var braukt AB zonā (ietver arī lidostu) pilsētas autobusos, tramvajos un metro. Uzrādot karti, vairāki muzeji ir bez maksas vai arī ar atlaidēm. Katrā ziņā pirms kartes iegādes var papētīt visus tās sniegtos labumus.

Braukšana ar metro ir viens no ērtākajiem veidiem, kā no Valensijas lidostas nokļūt pilsētas centrā. No lidostas kursē 3. un 5. metro. Biju atradusi naktsmītni 5. metro galapunktā, kas ir arī tuvākā metro stacija līdz pludmalei. No lidostas līdz 5. metro galapunktam jābrauc 30-35 minūtes.

Metro un tramvaju shēmu skatīt šeit. Valensijā tramvaji kursē gan virszemē, gan pazemē. Iespējams, ka šī iemesla dēļ metro un tramvaju shēma uzrādās vienkopus.

Darba dienās metro kursē no 5:30 līdz 23:30, bet nedēļas nogalēs no 5:00 līdz 24:30. Metro un tramvaju sarakstu skatīt šeit.

 

 

Mūsu ceļojuma plāns

Kaut arī ceļojumā pavadījām četras dienas, reāli Valensijas iepazīšanai iztērējām vien 2,5 dienas. Ieteiktu šajā skaistajā pilsētā padzīvot ilgāku laiku.

 

Sestdiena (4.05.)

Parks un vecpilsēta. Pludmales promenāde.

 

Svētdiena (5.05.)

Okenārijs un Zinātnes muzejs – Mākslas un zinātnes komplekss. Pludmales mols.

 

Pirmdiena (6.05.)

Bioparks. Pludmale.

 

Otrdiena (7.05.)

Lidosta.

 

Lidojums no Rīgas uz Valensiju ilgst 4-as stundas (2782 km). Pulkstenis jāpagriež vienu stundu atpakaļ.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā