1. lappusē –  Biļešu iegāde
  LISABONA
2. lappusē –  CASCAIS

 

Arī šogad uz novembra svētkiem sanāca četras brīvdienas, tāpēc pārliecināju vīru vēlreiz aizlidot uz Lisabonu, lai Latvijas novembra tumsu un dzestrumu nomainītu pret siltāku un saulaināku laiku. Kā ceļojums izdevās pagājušajā gadā, var izlasīt šeit.

Plānojot šī gada maršrutu sapratu, ka šoreiz Lisboa card nebūs izdevīga, tāpēc metro un vilciena biļetes pirkām automātos, kas pieejami stacijās.

 

Biļešu iegāde automātos

 

1. Izvēlas Without reloadable card; Card purchase

(Bez pārlādējamas kartes; Kartes iegāde).

 

 

 

2. Norāda cilvēku skaitu,

kam tiks pirktas biļetes.

 

3.  Mēs izmantojām šādas biļetes.

Bus/Metro Ticket (vienreizēja autobusa un metro biļete).

Bus/Metro Daily Ticket (autobusa un metro diennakts biļete).

Bus/Metro/Train Daily Ticket (autobusa, metro un vilciena diennakts biļete).

 

 


1. lappusē –  MALAGA (transports, vecpilsēta)
2. lappusē –  MALAGAS Botāniskais dārzs
  El Caminito del Rey - taka gar kanjonu
3. lappusē –  GIBRALTĀRS

 

MALAGA

 

Malaga atrodas Spānijas dienvidos pie Vidusjūras. Pilsētu pirms 3000 gadiem dibināja feniķieši. Toreiz tā tika saukta par Malaku. Iespējams, ka šis nosaukums cēlies no feniķiešu vārda “sāls”, jo pilsētā nodarbojās ar zivju sālīšanu. Laika gaitā šī pievilcīgā vieta mainījusi savus īpašniekus. Tā piederējusi romiešiem, ģermāņu ciltīm un mauriem, bet 1487. gadā Malagu ieņēma kristieši.


SPĀNIJA. Valensija (2024./ 4 dienas)

12.05.2024.

1. lappusē –  Svarīga informācija. Parks un vecpilsēta
2. lappusē –  Pludmales. Bioparks
3. lappusē –  Mākslas un zinātnes komplekss

 

 

Tūristu kartes un sabiedriskais transports

Lai nebūtu lieka stresa saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu iegādi, tūrisma informācijas centrā, kas atrodas lidostas sagaidītāju zonā, iznākot laukā no bagāžas saņemšanas zāles, nopirku Valencia Tourist Card 72 h. Vēl tiek piedāvātas tūristu kartes 24-ām stundām, 48-ām stundām un 7-ām dienām. Info par tūristu kartēm šeit.  

 

Internetā biju atradusi info, ka gadījumā, ja tūrisma informācijas centrs ir slēgts, tūrisma karti var iegādāties vienā no lidostas tirdzniecības automātiem, kas darbojas visu diennakti. Pirmais it kā atrodoties pie lidostas tūrisma informācijas centra, bet otrs – lidostas metro stacijā. Ja godīgi, šiem aparātiem nepievērsu uzmanību, jo man tos nevajadzēja.

 

Valencia Tourist Card aktivizējas pirmajā lietošanas reizē, kad to noskenē, un no tā brīža sākas kartes derīguma laiks. Šim faktam īpaši pievērsu uzmanību, lai nesanāktu, ka ceturtajā dienā, kad braucam uz lidostu, pusceļā beigtos kartes derīguma termiņš.

 

Ieejot metro, karti apstiprināju virs turniketa. Tramvaja pieturā, kas atrodas virszemē, karti apstiprināju automātā, bet autobusā – aparātā līdzās šoferim. Apstiprinājuma vieta ir sarkans aplis ar bultiņām.

 

1. lappusē –  Svarīga informācija
  LISABONA. Vecpilsēta, Expo rajons, Parque Eduardo VII
2. lappusē –  LISABONA. Belem rajons
3. lappusē –  SINTRA 
4. lappusē –  SINTRA (turpinājums)

 

 

Gatavošanās ceļojumam

 

Augusta beigās AirBaltic sāka “mētāties ar ķiršiem”, piedāvājot lidojumu atlaides. Cik šīs atlaides ir reālas, vai tas ir vien kā reklāmas triks, varētu diskutēt. Katrā ziņā es uzķēros, jo sāku pētīt kalendāru, vai tumšākajā un manā nemīļākajā gada mēnesī – novembrī – neiekrīt tā pavairāk brīvu dienu. Secināju, ka uz Latvijas svētkiem man sanāk četras brīvdienas (un šajās brīvdienās trāpās arī mana dzimšanas diena). Tas jau bija pietiekami, lai ieplānotu kādu tālāku ceļojumu (piedod, Latvija). Nolēmu pameklēt, vai šajās dienās iespējams bez pārsēšanās aizlidot uz ziemas mēnešu siltāko Eiropas valsti – Portugāli. Lidojumu meklētājs piedāvāja Lisabonu. Sagadījās, ka dienās, kuras izvēlējos, lido AirBaltic lidmašīnas. Nopirku divas biļetes. Summa nebija nemaz tik maza, kā reklāmā solīja “ķirši”, jo klāt nāca nodokļi un degvielas piemaksas, kā arī maksa par vienu lielo koferi. Beigās sanāca nedaudz pāri 700 eiro, bet, atgriešanās kaut uz pāris dienām vasarā, kad pie mums jau kokiem nokritušas visas lapas un uzsnidzis pirmais sniegs, ir tā vērta. Tamdēļ strādāju trīs darbos, lai pāris reižu gadā būtu iespēja izrauties no ikdienas un redzēt kaut ko vairāk par savu degungalu.

 

Līdzko sapratu, ka varētu lidot uz Lisabonu, kartē izpētīju, cik tālu no pilsētas izvietojusies lidosta un vai uz to iespējams nokļūt ar metro. Lidosta no centra atrodas septiņu kilometru attālumā, un no tās atiet viena metro līnija (par metro līnijām aprakstīšu tālāk).

 

Lai jaunā vietā, kamēr sabiedriskā transporta sistēma nav izprasta, nestresotu, nolēmu, ka viesnīcu izvēlēšos līdzās kādai metro stacijai. Tādā gadījumā nebūs tālu jāstumda arī lielais koferis, jo Portugālē ielas nobruģētas ar neliela izmēra akmentiņiem, kas apgrūtina ceļojuma kofera pārvietošanu. Pirms viesnīcas rezervēšanas (booking.com) vēl izpētīju vilcienu līnijas, lai nebūtu tālu jābrauc līdz tām stacijām, kurās pietur vilciens virzienā uz Sintra vai Cascais. Beigās apsverot visus plusus un mīnusus, rezervēju viesnīcu līdzās metro stacijai São Sebastião. Uz šo staciju no lidostas var atbraukt, nepārsēžoties citā metro līnijā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.