Piekariņi

27.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Pīšana un siešana

1. piekariņš

Vienu sutaša auklu pārloka uz pusēm un nostiprina (piem., ar kniepadatu) pie pamatnes. Otru auklu krusteniski novieto zem pirmās tā, lai veidotos cilpa (1.) un sāk siet audēju mezglu (2.,3.). Kad nepieciešamais piekariņa garums izveidots, uz vidējām auklām uzver koka bumbiņu, bet pēc tam visus auklas galus nosien ar parasto mezglu. Liekos auklas galus nogriež.

      

 

2. piekariņš

Vienu sutaša auklu pārloka uz pusēm un novieto uz pamatnes. Otru auklu novieto zem pirmās tā, lai veidotos cilpa un sasien (4.). Sasietās auklas izkārto katru uz savu pusi, lai veidotos krusts (5.). Sāk siet kubveida mezglu (6.a,b,c). Kad nepieciešamais piekariņa garums izveidots, uz vidējām auklām uzver koka bumbiņu, bet pēc tam visus auklas galus nosien ar parasto mezglu. Liekos auklas galus nogriež.


Aproces

27.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Pīšana un siešana

1. aproce

Sagatavo četras lina auklas. Apmēram 10 cm no to galiem iesien parasto mezglu, bet pēc tam iesien dažus audēju mezglus. Uz vidējām auklām uzver koka bumbiņu un turpina siet audēju mezglus. Kad aproce izveidota nepieciešamā garumā, sējumu atkal nostiprina ar parasto mezglu. Nogriež liekos auklu galus, atstājot apmēram 10 cm. Uz auklu galiem uzver koka bumbiņas un iesien mezglus. Auklu galus pārliek vienu pār otru un ap tiem apliek citu auklu, ko sasien parastajā mezglā (skat. zīmējumu). Tas nepieciešams, lai varētu mainīt aproces platumu. Lai mezgli neatraisītos, tos uzmanīgi nosmērē ar PVA līmi.

 

2. aproce

2. aproci sien no četriem pavedieniem līdzīgi kā 1. aproci, tikai audēju mezgla vietā veido viļņveida mezglu.


Zilās vizbulītes

26.04.2015.

Tēma: ŠIS UN TAS Fotogrāfijas Dabas fotogrāfijas datorekrānam 1920x1080 (horizontālas)


Sietie mezgli

21.04.2015.

Tēma: ROKDARBI Rokdarbu veidi Pīšana un siešana

Šajā sadaļā nav sniegta informācija par visiem sieto mezglu veidiem, bet gan par tiem, kurus izmantoju mājas lapā publicētajos rokdarbos.

 

Audēju mezgls

Lai veidotos audēju mezgls, vispirms jāveic 1. sējiens, bet pēc tam - 2. sējiens. Tad atkal jāatkārto no sākuma: 1. sējiens, kuram seko 2. sējiens.

       

1. sējiens 2. sējiens  

 

 

Viļņveida mezgls

Mezgls ir kā puse no audēju mezgla, jo visu laiku tiek atkārtots tikai 1. sējiens.

 

 

 

 

Vītais mezgls

Mezglu sien no diviem pavedieniem. Ar darba pavedienu (zīmējumā sarkanā krāsā) tiek mestas cilpas ap palīgpavedienu (zīmējumā zilā krāsā), veidojot spirālveidīgu vijumu.

 

 

 

 

Ķēdes mezgls

Mezglu sien no diviem pavedieniem. Sējums veidojas, apmetot cilpu vienreiz ap vienu, bet otreiz ap otru pavedienu.

 

 

 

 

Kubveida mezgls

1. sējiens

Kubveida mezglu sāk siet no diviem pavedieniem. Vienu pavedienu vidusdaļā izloka divās līkloču cilpās (1.a), bet otru pavedienu izver cauri cilpām (1.b,c,d) tā, lai izveidotos četri vienāda garuma pavedieni (1.e). 

 

 

2. sējiens

Tad katru pavedienu pēc kārtas liek pāri nākamajam, pēdējo izverot pirmā pavediena izveidotajā cilpā (2.a,b,c,d). Visus četrus galus savelk un darbu turpina tikai ar 2. sējienu.

 

 

Darba pavedienu uzsiešana uz turētājauklas

Pirms darba uzsākšanas, visus pavedienus var sasiet mezglā (1.) vai arī uzsiet uz turētājauklas (2.).

 

 

 

1.   2. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.