Bērni būs priecīgi, ja Lieldienu brīvdienās kopīgi noorganizēsiet ģimenes pasākumu ar jautriem uzdevumiem un stafetēm.

 

1. Olu modes skate

 

Jau pirms pasākuma dots uzdevums (mājas darbs) izdekorēt olu. Dekorēšanā var izmantot papīru, spalviņas, stieplītes, augu lapiņas, ziediņus un citus materiālus. Izveido izstādi un par izdekorētajām olām piešķir punktus.


Skolas gaiteņos tā, lai iepriekš bērni nebūtu pamanījuši, izveido piecas vilcieniņa stacijas. Katrā stacijā kādam pieaugušajam jānovada spēle.

Lai zinātu, kur atrodas pirmā stacija, vadītājs bērniem uzdod jautājumu: „Kas tas ir - balta zeme ar melnām sēklām. Šajā stacijā to ir ļoti, ļoti daudz.” Atbilde: "Grāmatas." Tātad stacija atrodas pie skolas bibliotēkas. Visi skolēni sastājas viens aiz otra. Tas, kurš pirmais pasaka pareizo atbildi, vada vilcieniņu līdz stacijai.

 

1.stacija - Skolas bibliotēka

Spēles nosaukums

Inventārs

Noteikumi 

 

"Svētku apģērbs"

 

Avīzes;

2 garas šņores;

vairāki knaģu komplekti;

2 atkritumu maisi (papīriem);

2 groziņi (knaģiem).

 

Bērni sadalās divās komandās ar vienādu cilvēku skaitu. Katrai komandai iedod prāvu kaudzīti ar avīzēm un knaģus. Tiek dotas 3 vai 4 minūtes. No avīzēm jāizplēš apģērba gabali un jāsakarina uz šņores. Palagi un spilvendrānas, respektīvi, taisni gabali, neskaitās. Šnoru galus tur četri pieaugušie. Kura komanda pakarinās vairāk apģērbu?

Pēc spēles abām komandām tiek iedalīti atkritumu maisi, kuros viņi samet saplēstās avīzes un 2 groziņi, kuros samet knaģus. Kuram veiksies ātrāk? Lai interesantāk, atkal var uzņemt laiku.

 

Pēc spēles vadītājs uzdod jautājumu, lai noskaidrotu, kur atrodas otrā stacija. Ja skolā ir apgleznotas sienas, tad var pajautāt par konkrētu tēlu, piemēram, jautājums: „Kur mūsu skolā dzīvo Rudais kaķis?” 


Pirātu ballīte

23.09.2014.

1. Pirātu cepure

Katram ciemiņam pirāta cepures pagatavošanai izsniedz divas A3 formāta papīra lapas (vēlams melnas). Izmantojot piegrieztni (skat. pirātu cepures piegrieztni), katrs uzzīmē divas cepures. Ar skavotāju abas cepures sastiprina kopā tajā vietā, kas atzīmēta piegrieztnē. Pie vienas cepures (tā būs priekšpuse) pielīmē no papīra izgrieztus pirāta atribūtu attēlus, piemēram, dunci, miroņgalvu, karogu, dārgumu lādi u.c.

 


Individuālās  sacensības

 

Nr.

Nosaukums

Inventārs

Noteikumi un zīmējums

 

1.

Florbols.

6 vienreizlietojamās plastmasas bļodiņas;

maza bumbiņa;

paklāju pletne;

spainis (kā attāluma atzīmes vieta).

Plastmasas bļodiņas novieto rindā vienu aiz otras ar vienādiem atstatumiem. Ar paklāju pletni sit bumbiņu uz priekšu un izlodā starp plastmasas bļodiņām. Tā skrien līdz atzīmes vietai (piemēram, spainim) turp un atpakaļ. Ar hronometru tiek fiksēts laiks.

 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?