Bērnu teātris

07.10.2014.

Jebkurš pasākums – vai tas būtu veltīts jubilejai vai arī citiem svētkiem – izvērtīsies interesantāks, ja tajā tiks rādīta iepriekš sagatavota vai arī pasākuma laikā izveidota teātra izrāde.

 

Dažu minūšu garas bērnu izrādes var atrast  sadaļas "SVĒTKI" tēmā „Priekšnesumi un ludziņas”.

 

Kā izgatavot leļļu teātra lellītes, var sameklēt manās grāmatās „Papīra rotaļlietas” un „Lellītes”

 

 

1. Pirkstiņleļļu teātris

Uz pirksta uzmaucama šūta, tamborēta vai adīta lellīte.

 


Par gaidāmo šausmonīšu saietu ciemiņus informē ielūgumā. Pie tam norāda, ka līdzi jāpaņem spoka, raganas, vampīra vai briesmoņa maska, kā arī jāsagatavo viens spoku stāsts.

 

1. Radošais darbs

Lai ciemiņus atraisītu un iepazīstinātu savā starpā, pasākumu sāk ar radošo darbnīcu. 

 

1. variants. No papīra izgatavo mošķīti, kuru stāvus var uzlikt uz galda.

 

 

Mošķīša apakšējā daļā veido divus iegriezumus. Abas malējās iegriezuma daļas noloka uz priekšu, bet vidējo daļu noloka uz aizmuguri.

 


Meitas 11 gadu jubilejā noorganizēju kulinārijas pēcpusdienu. Tā kā pasākumā bija ieplānots piedalīties četrām meitenēm, uz papīra lapiņām sarakstīju četras ēdienu receptes un iegādājos produktus. Pirms jubilejas katrai receptei nepieciešamos produktus izkārtoju uz virtuves galda, izveidojot četras darbavietas. Lai nebūtu lieku pārpratumu un strīdu, kas ko gatavos, katra meitene izlozēja savu ēdiena recepti. Ja kāda savu darbu veica ātrāk, viņa gāja palīgā citai meitenei. Protams, ka man visu laiku nācās atrasties līdzās, lai sekotu, vai viss tiek darīts pareizi. Arī tad, kad sagatavotie ēdieni tika ielikti cepeškrāsnī, man vajadzēja tos pieskatīt, jo meitenes šajā laikā izdomāja sev interesantāku nodarbi.

 

 

CEPTAS SIERMAIZĪTES

Sastāvdaļas

Pagatavošana

 

Baltmaizes šķēles,

sviests,

„Krievijas siera” šķēles.

 

Uz baltmaizes šķēlēm uzsmērē sviestu un virsū uzliek siera šķēles. Uz cepešpannas izklāj cepamo papīru, bet uz tā virsū izkārto maizes šķēles.

 

Var rīkoties arī nedaudz savādāk. Siera šķēles vietā uz maizes liek sarīvētu sieru, kas samaisīts ar sakultu olu.


Bērnu cirks

29.09.2014.

Bērni pārģērbjas par klauniem un rāda jautru cirka izrādi. Idejas priekšnesumiem var atrast burvju triku grāmatās vai arī izdomāt paši. Piedāvāju dažus mūsu mājas cirka izrāžu priekšnesumus.

 

1. Kase

Pie ieejas telpā, kurā tiks rādīts cirks, nolikts galdiņš. Par simbolisku cenu, piemēram, 10 centiem, tiek pārdota cirka biļete. Kā dāvanu līdz ar biļeti izsniedz saldumu, piemēram, konfekti.

 

2. Dīvainais fotoaparāts

Priekšnesumam nepieciešama kartona kaste ar izgrieztu apaļu caurumu priekšpusē un mugurpusē. Tas būs fotoaparāts. Kastē pirms izrādes sākuma tiek ielikta ūdens pistole, ko piepilda ar ūdeni. To skatītāji, protams, nezin. Klauns uzaicina vienu vai divus skatītājus nofotografēties. Nostāda viņus kaut kādā pozā. Tad kastes mugurpuses caurumā ieliek roku, paņem pistoli (neviens to nevar redzēt) un caur kastes priekšpuses caurumu izšļaksta ūdens šalti.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?