Mana dienasgrāmata 2021

Datorkaites

Jūtos tik salauzta. Beidzot arī es varu pievienoties tam bariņam, kas sūkstas par sāpošām locītavām un stīvu muguru. Vēl tikai dažas dienas, un es paņemšu nedēļu garu atelpu no datora.


9. oktobris, sestdiena

09.10.2021.

Izbadējusies ziņkāre

Pirms divām dienām atvēra visus Lidl veikalus. Šodien vienam braucu garām. Ārpus veikala stāvēja ārprātīgi gara rinda. Gluži kā padomijas laikā pēc desām. Izskatās, ka ziņkāre pārāk izbadējusies.


Klusie telefoni

Valdība nolēma, ka no 11. oktobra līdz 11. janvārim (3 mēnešus) būs ārkārtas situācija (jau trešā).

Tagad skolā ar masku nāksies visu laiku staigāt ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem. Ja iepriekš maskas dēļ es nedzirdēju, ko skolēni man saka, tad tagad skolēni nedzirdēs, ko es viņiem saku. Tiks spēlēti klusie telefoni*.

* Klusie telefoni – spēles dalībnieki sasēdušies viens otram līdzās, bet rindas galā – spēles kapteinis. Spēles kapteinis blakus sēdētājam ātri pasaka kādu garāku vārdu. Blakus sēdētājs vārdu, ko sadzirdējis un sapratis, iečukst ausī nākamajam. Tā tālāk, kamēr visi rindā viens otram iečukstējuši saklausīto vārdu. Pēc tam pēdējais spēles dalībnieks pasaka, kādu vārdu viņš ir saklausījis. Vai tas sakrīt ar spēles kapteiņa pateikto vārdu?


Frontes pirmā līnija

Pagājušā gada 9. oktobra dienasgrāmatā esmu ierakstījusi - “Šodien rekordliels covid-19 slimnieku skaits – 137.”

Savukārt šodien patiešām liels covid-19 slimnieku skaits – 1752. Teikšu atklāti, ka tādā saspringtā laikā, strādājot skolā klātienē, kur vienā ēkā uzturas vairāk kā tūkstotis cilvēku, tu jūties kā tāds kaujas kareivis, kurš dodas pretī naidniekam frontes pirmajā līnijā. Toties Krīzes vadības padome par nepieciešamajiem drošības pasākumiem šodien notika attālināti. Varētu viņus uzaicināt pastrādāt skolā, kur tu gribēdams nespēj ievērot valdībā noteikto distanci.


Kvalitātes piemaksa

Saņēmu algas lapiņu un sapratu, ka kaut kur pazudusi mana piemaksa par 2. kvalitātes pakāpi (kopā 3 pakāpes). Smieklīgi, ka jāiet cīnīties pat par nieka 16 eiro. Tik vērtīga ir mana 20 gadu pieredze.


Lasāmdiena

Pusi dienas gulšņāju un lasīju grāmatu (vērtējums šeit). Vīrs gultā pienesa gan brokastis, gan pusdienas.


Metodiskā diena

“Ja mēs mācīsim šodien, kā mācījām vakar, mēs laupīsim mūsu bērniem rītdienu” (Džons Devejs).

“Atgriezeniskā saite ir informācija, kuras mērķis ir mazināt plaisu starp to, kā ir tagad un to, kā ir jābūt vai kā varētu būt“ (Džons Hatijs).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.