Trijiem mūsu ģimenē ir muzikālā izglītība, tāpēc svētkos kopā pamuzicējam. Mūsu mājās ir 3 dažāda izmēra vijoles, ģitāra, 2 flautas, pikalo flauta, klavieres un bungu trenažieris. Pēdējos gados mūsmājās ir parādījušies daži savdabīgi ne mūzikas, bet drīzāk skaņu instrumenti.

 

1. Stabule ar govs raga galu. Pēc skaņas atgādina pīles pēkšķēšanu. Pirkta Pāvila Stulgas lietuviešu tautas mūzikas instrumentu muzejā Kauņā.


Tumšos ziemas mēnešos un lietainās vasaras dienās mūsu ģimenei patīk spēlēt galda spēles. To mums ļoti daudz. Šajā sadaļā uzskaitīšu populārākās. Vēl tikai piebildīšu par savdabīgu tradīciju, – spēles uzvarētājam, izbaudot uzvaras prieku, jāizpilda kāds ne tik patīkams darbiņš, tas ir, viņam nobeigumā spēle jāsakārto un jāieliek kastē.

 

1. Genial

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spēlētāju skaits: 1 - 4

Spēlētāju vecums: 8+

 

Katram spēlētājam kauliņu turētājā ir 6 kauliņi, uz kuriem attēloti krāsaini simboli. Spēlētājs savā gājienā novieto vienu no kauliņiem uz laukuma tā, lai veidotos vienādu simbolu rindas, kas aizsākas no tikko novietotā kauliņa. Iegūtos punktus spēlētāji atzīmē, pavirzot uz priekšu attiecīgās krāsas klucīšus uz savas punktu skaitīšanas plāksnītes. 


Brīvdienu atpūta un tās vērtējums

07.04.2015.

Tēma: ŠIS UN TAS Ģimenes rotaļas un paradumi Mūsu ģimenes paradumi

Līdz pusaudžu vecumam, kad bērniem draugi vēl nebija pirmajā vietā, ļoti daudz laika pavadījām visa ģimene kopā. Brīvdienās braucām nelielās ekskursijās pa Latviju vai devāmies garās pastaigās. Gājām sēņot, makšķerēt, bet ziemā – braukt ar ragavām. Svinējām svētkus. Ciemojāmies Latgales laukos. Katru vasaru visi kopīgi braucām vairāku dienu ekskursijā uz kaimiņvalsti. Bieži apmeklējām dažādus pasākumus, kino un boulingu. Bērni bija redzējuši pilnīgi visas savam vecumam atbilstošās izrādes (pat pa vairākiem lāgiem) gan Leļļu teātrī, gan Nacionālajā operā, gan citos Latvijas teātros. Tagad visiem savākties kaut vai kopīgām brīvdienu pastaigām ir daudz grūtāk, jo jārēķinās, ka bērni ir lieli, un viņiem ir savi dienas plāni.

Pēc katras šādi pavadītas dienas vienmēr pārrunājām, kas paticis un, kas – nē. Katram bija jāpasaka 3-5 lietas, kas tajā dienā patikušas un 2-3 lietas, kas nav patikušas. Jāargumentē, kāpēc. Tas bija kā tāds apkopojums, kas lika visu dienas gaitu vēlreiz pārdomāt.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.