1. lappusē –  Svarīga informācija. Parks un vecpilsēta
2. lappusē –  Pludmales. Bioparks
3. lappusē –  Mākslas un zinātnes komplekss

 

 

Tūristu kartes un sabiedriskais transports

Lai nebūtu lieka stresa saistībā ar sabiedriskā transporta biļešu iegādi, tūrisma informācijas centrā, kas atrodas lidostas sagaidītāju zonā, iznākot laukā no bagāžas saņemšanas zāles, nopirku Valencia Tourist Card 72 h. Vēl tiek piedāvātas tūristu kartes 24-ām stundām, 48-ām stundām un 7-ām dienām. Info par tūristu kartēm šeit.  

 

Internetā biju atradusi info, ka gadījumā, ja tūrisma informācijas centrs ir slēgts, tūrisma karti var iegādāties vienā no lidostas tirdzniecības automātiem, kas darbojas visu diennakti. Pirmais it kā atrodoties pie lidostas tūrisma informācijas centra, bet otrs – lidostas metro stacijā. Ja godīgi, šiem aparātiem nepievērsu uzmanību, jo man tos nevajadzēja.

 

Valencia Tourist Card aktivizējas pirmajā lietošanas reizē, kad to noskenē, un no tā brīža sākas kartes derīguma laiks. Šim faktam īpaši pievērsu uzmanību, lai nesanāktu, ka ceturtajā dienā, kad braucam uz lidostu, pusceļā beigtos kartes derīguma termiņš.

 

Ieejot metro, karti apstiprināju virs turniketa. Tramvaja pieturā, kas atrodas virszemē, karti apstiprināju automātā, bet autobusā – aparātā līdzās šoferim. Apstiprinājuma vieta ir sarkans aplis ar bultiņām.

 

 Uzdevums: Jebkādā tehnikā un jebkādā stilā paust savu redzējumu par mākslīgo intelektu.

 

 Skolēnu darbi:

 

 

 

 

Mākslīgais intelekts mūsu ikdienā”

 

Mūsdienās daudzi cilvēki baidās no mākslīgā intelekta un tā straujās attīstības, bet es domāju, ka mākslīgais intelekts ir mūsu kompanjons un palīgs.

 

Manā darbā dzeltenais cilvēciņš attēlo mūs - cilvēkus, savukārt zilais cilvēciņš ir mākslīgais intelekts.

 

Zīmējumā atainoju, kā mākslīgais intelekts palīdz dažādās jomās - auto vadīšanā, matemātisku atrisinājumu meklēšanā, ēdienu pagatavošanā, mājas tīrīšanā (i-robots), atbilžu meklēšanā uz visdažādākajiem jautājumiem (manā darbā parādīts, kā, izmantojot mākslīgo intelektu, mēs varam nofotografēt kādu augu vai dzīvnieku, lai uzzinātu, kas tas ir). Jūtoties vientuļi vai garlaikoti, mēs pat varam veidot sarunas ar mākslīgo intelektu (atceroties par drošību internetā un neizpaužot neko personisku). Savā zīmējumā iekļāvu arī mākslīgo intelektu - dakteri, par ko vēl līdz šim nav dzirdēts, bet domāju, ka nākotnē, lai samazinātu rindas pie dakteriem, mēs to varētu sagaidīt.

 

 

“Radošuma beigas”

 

Varavīksne simbolizē kreativitāti, ko zaudē daži mākslinieki mākslīgā intelekta dēļ. Mūsdienās cilvēki pārāk daudz paļaujas uz mākslīgo intelektu. Mēs pazudīsim dzīvē, ja nepaļausimies uz sevi. To simbolizē jautājuma zīme uz meitenes sejas.

 

 

 

“Mākslīgais intelekts –

cilvēka būtības zaglis”

 

Katru dienu sociālajos tīklos redzu arvien vairāk mākslas darbus, ko radījis mākslīgais intelekts. Vai tas tiešām ir tas, ko mēs vēlamies? Tehnoloģijām attīstoties, tās nevis atvieglo cilvēka dzīvi, bet apgrūtina. Man rodas bažas, ka nākotnē cilvēkiem vairs nebūs nepieciešams radošums, jo to būs aizstājis mākslīgais intelekts.

 

“Mākslīgais intelekts un tā nezināmā

nākotnes ietekme uz pasauli”

 

“Mākslīgais intelekts un māksla”

 

Zīmēšana ar dvēseli ir kaut kas tāds, ko nekad nevarēs izdarīt mašīna.

 

 

 

“Kam vajadzēs tevi, ja ir mākslīgais intelekts?”

 

Tu un tavas problēmas nevienam nav vajadzīgas, ja ir mākslīgais intelekts, kas darbu paveiks daudz ātrāk un labāk.

“Mākslīgais intelekts pārņem viņas dzīvi

soli pa solim”

 

 

Atpakaļ uz aizsākumiem”

 

 Vecums: 9.- 12. klase (kā paraugi izmantoti 10-tās un 11-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-4 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: pēc izvēles



Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.