Meitas 11 gadu jubilejā noorganizēju kulinārijas pēcpusdienu. Tā kā pasākumā bija ieplānots piedalīties četrām meitenēm, uz papīra lapiņām sarakstīju četras ēdienu receptes un iegādājos produktus. Pirms jubilejas katrai receptei nepieciešamos produktus izkārtoju uz virtuves galda, izveidojot četras darbavietas. Lai nebūtu lieku pārpratumu un strīdu, kas ko gatavos, katra meitene izlozēja savu ēdiena recepti. Ja kāda savu darbu veica ātrāk, viņa gāja palīgā citai meitenei. Protams, ka man visu laiku nācās atrasties līdzās, lai sekotu, vai viss tiek darīts pareizi. Arī tad, kad sagatavotie ēdieni tika ielikti cepeškrāsnī, man vajadzēja tos pieskatīt, jo meitenes šajā laikā izdomāja sev interesantāku nodarbi.

 

 

CEPTAS SIERMAIZĪTES

Sastāvdaļas

Pagatavošana

 

Baltmaizes šķēles,

sviests,

„Krievijas siera” šķēles.

 

Uz baltmaizes šķēlēm uzsmērē sviestu un virsū uzliek siera šķēles. Uz cepešpannas izklāj cepamo papīru, bet uz tā virsū izkārto maizes šķēles.

 

Var rīkoties arī nedaudz savādāk. Siera šķēles vietā uz maizes liek sarīvētu sieru, kas samaisīts ar sakultu olu.


Bērni pārģērbjas par klauniem un rāda jautru cirka izrādi. Idejas priekšnesumiem var atrast burvju triku grāmatās vai arī izdomāt paši. Piedāvāju dažus mūsu mājas cirka izrāžu priekšnesumus.

 

1. Kase

Pie ieejas telpā, kurā tiks rādīts cirks, nolikts galdiņš. Par simbolisku cenu, piemēram, 10 centiem, tiek pārdota cirka biļete. Kā dāvanu līdz ar biļeti izsniedz saldumu, piemēram, konfekti.

 

2. Dīvainais fotoaparāts

Priekšnesumam nepieciešama kartona kaste ar izgrieztu apaļu caurumu priekšpusē un mugurpusē. Tas būs fotoaparāts. Kastē pirms izrādes sākuma tiek ielikta ūdens pistole, ko piepilda ar ūdeni. To skatītāji, protams, nezin. Klauns uzaicina vienu vai divus skatītājus nofotografēties. Nostāda viņus kaut kādā pozā. Tad kastes mugurpuses caurumā ieliek roku, paņem pistoli (neviens to nevar redzēt) un caur kastes priekšpuses caurumu izšļaksta ūdens šalti.


Svētku priekšdarbi

27.09.2014.

Tēma: SVĒTKI Patīkami pārsteigumi

1. Izdomā pasākuma tēmu un norises vietu.

2. Izveido sarakstu ar sagatavošanās darbiem un nepieciešamajiem pirkumiem. Sarakstu novieto redzamā vietā, lai jebkurā laikā to var papildināt. 

3. Izveido viesu sarakstu un sagatavo ielūgumus.

4. Izdomā svētku scenāriju (spēles, radošie darbi, priekšnesumi, maskas, sacensības, cirks, izstāde, koncerts u.c.).

5. Sagatavo nepieciešamo inventāru un dāvaniņas vai balvas ciemiņiem.

6. Izveido telpu rotājumus.

7. Ja nepieciešams, izgatavo galda kartes, kā arī atšķirības zīmes glāzēm un traukiem.

8. Sakārto svētku galdu, īpaši izceļot jubilāra vietu.

Iespējams, ka pasākuma laikā ne viss scenārijā ieplānotais tiks izdarīts. Tas atkarīgs no ciemiņu noskaņojuma un atsaucības. Es vienmēr vados pēc principa - labāk sagatavot vairāk nekā vajadzīgs, lai pasākuma gaitā vadītājam nav lieki jāsaspringst, uz sitiena izdomājot kādu atrakciju vai spēli.


Bērni būs priecīgi, ja Lieldienu brīvdienās kopīgi noorganizēsiet ģimenes pasākumu ar jautriem uzdevumiem un stafetēm.

 

1. Olu modes skate

 

Jau pirms pasākuma dots uzdevums (mājas darbs) izdekorēt olu. Dekorēšanā var izmantot papīru, spalviņas, stieplītes, augu lapiņas, ziediņus un citus materiālus. Izveido izstādi un par izdekorētajām olām piešķir punktus.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.