Ziemas sezonas maskas ar astoņām marles kārtām.

 

Vasaras sezonas maskas ar trim vai četrām marles kārtām.

 

Aptiekā pirktā sejas maska, kas pēc formas līdzinās taisnstūrim, ilgstoši nēsājot likās neērta, jo nemitīgi līda acīs, un tāpēc ik pa laikam to nācās piekārtot. Līdz ar to seju aiztiku biežāk nekā bez maskas. Tāpēc radās doma izveidot tādu sejas maskas piegrieztni, lai būtu nosegts deguns, un pie reizes maska netraucētu acīm.

Higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā noteikts, ka maskas centrālajā daļā (tieši pāri elpošanas orgāniem) nav pieļaujamas vīles, iegriezumi un uzšuves, tāpēc savā piegrieztnē izveidoju nelielas iešuves virs deguna un zem zoda. Pie tam ziemas sezonas maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāju astoņus marles slāņus, bet vasaras sezonas maskai - trīs vai četrus marles slāņus. Gumijas ir sasienamas, lai  masku var pielāgot nēsātāja sejas formai.


No 5 zirņiem piešķiru

 

Grāmatā ir daudz labu ieteikumu, bet kā lasāmviela priekš manis bija par garlaicīgu. Pēc savas būtības tā atgādināja Fransuā Lelora grāmatu “Hektors sāk jaunu dzīvi” (vērtējums šeit), kur psihiatrs cenšas uzrakstīt romānu, taču literārais rezultāts sanāk tāds pavājš, jo grūti psiholoģiskus ieteikumus ietērpt aizrautīgā un prasmīgi uzrakstītā daiļdarbā. Vai nu tu esi labs psihiatrs, vai nu – labs rakstnieks. Tieši tāda pati situācija ir ar Rafaellas Džordano grāmatu, kas nodēvēta par romānu. Es gan šo skaļo vārdu “romāns” šajā gadījumā liktu pēdiņās.

Grāmatu lasīju vairākus mēnešus. Nelasījās tik raiti kā vēlētos. Pirmajā reizē biju tikusi līdz pusei un uz vairākiem mēnešiem pametu. Kad nolēmu turpināt lasīt, sapratu, ka neko vairs neatceros (piekritīsiet, ka labas grāmatas saturu atceras arī pēc gadiem) un sāku lasīt no sākuma.

 

Visu svarīgo, ko grāmatā biju pasvītrojusi, uzrakstīju šī raksta turpinājumā. Tās ir konspektīvas tēzes, kuras izlobīju starp teksta rindiņām. Tas arī viss, kas grāmatā bija būtisks.

 

……………………………………………………………………

Kad dzīvei zudusi jēga, un ikdiena arvien vairāk iestieg rutīnas purvā, nepieciešams sapurināties un kaut ko sevī kardināli mainīt. Trīs nedēļas ir minimālais laiks, kas nepieciešams, lai sāktos pārmaiņas un tās kļūtu par ieradumu.

 

Ceļš uz pārmaiņām notiek maziem solīšiem (mazo soļu teorija)

1. Jāuzraksta uz lapas visu, ko vēlas mainīt savā dzīvē, sākot ar pašu nenozīmīgāko un beidzot ar vissvarīgāko.

2. Misijas “Lielā tīrīšana” laikā jāveic pamatīga ārējā un iekšējā tīrīšana. Ārējā tīrīšana paredz to, ka savās mājās jāatbrīvojas no nevajadzīgiem priekšmetiem, bet iekšējā tīrīšana saistās ar sevi, jo jāspēj atpazīt viss, kas attiecībās šķiet toksisks, kaitīgs, notrulinošs.

3. Jāizmet enkurs, tas ir, pēc iespējas biežāk jāatsauc atmiņā un no jauna jāaktivizē sajūtas, kuras piedzīvotas kādā laimīgā brīdī.

4. Jāizveido saraksts ar visām savām pozitīvajām īpašībām, ar visu, ko prot darīt, iekļaujot sarakstā arī savas dzīves lielākos panākumus.


Gandrīz 6 minūtes garajā video prezentācijā apkopoju būtiskāko informāciju par kompozīciju un par krāsošanu ar zīmuļiem, jo attālinātās mācīšanās laikā, kad skolēns zīmē patstāvīgo darbu neklātienē, skolotājam nav iespējams katram individuāli aizrādīt par kļūdām, kā arī ieteikt, kā būtu labāk.

Uzklikšķinot uz attēla, iespēja noskatīties video.


Kā pareizi nofotografēt zīmējumu (video prezentācija)

18.10.2020.

Tēma: SKOLA Vizuālā māksla Vizuālā māksla. TEORIJA

Šajā 3 minūtes garajā video prezentācijā sniedzu skolēniem informāciju, kā pareizi nofotografēt savu zīmējumu, pirms tā sūtīšanas uz skolotājas e-pastu novērtēšanai. Materiāla sagatavošanā tika izmantoti Ogres Valsts ģimnāzijas septīto, astoto un devīto klašu skolēnu darbi, kurus saņēmu pa e-pastu 2020. gada pavasara attālinātās mācīšanās laikā.

Uzklikšķinot uz attēla, iespēja noskatīties video.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.