Tā kā veramās durvis istabā aizņem daudz vietas, nolēmām iegādāties salokāmās bīdāmās durvis. Toreiz, deviņdesmito gadu beigās, Rīgā atradu firmu, kas šādas durvis izgatavoja no preskartona un aplīmēja ar līmplēvi. Durvju kvalitāte, neskatoties uz to, ka pagājuši vairāk kā divdesmit gadi, vēl joprojām ir diezgan laba. Tikai pirms dažiem gadiem salūza vadotnes sistēma. Toreiz nācās krietni vien nopūlēties, lai izdomātu, ar ko aizstāt pa vadotni braucošos ritentiņus.

 

1.veids

Vairākus gadus tika izmantots šāds slīdošais mehānisms, līdz radās ideja, kā to uzlabot (skat. 2. veidu).

Plastmasas vadotne

1. - filca uzlīme

2. - paplāksne

3. - uzgrieznis (2 vai 3 gab.)

4. - skrūve

Pa vadotni slīdošais mehānisms

 

Vienām durvīm nepieciešami vairāki pa vadotni slīdoši mehānismi, tāpēc būvmateriālu veikalā jānopērk paplāksnes (tik lielas, lai ievietotos plastmasas vadotnē), filca uzlīmes (paplāksnes lielumā), garas skrūves un uzgriežņi (2 - 3 reizes vairāk nekā skrūves). Lai izgatavotu šo mehānismu, filca uzlīmes (paredzētas līmēšanai uz mēbeļu kājām, lai neskrāpētos grīda) centrā jāizsit caurums, bet pēc tam filca uzlīme jāpielīmē pie paplāksnes. Filcs nepieciešams, lai durvis viegli un klusi slīdētu pa plastmasas vadotni. Savukārt plastmasas vadotni no iekšpuses, lai filcs labāk slīdētu, var iesmērēt ar sveci.

 


Pieņemts, ka dāvanas parasti saņem tikai jubilārs. Kā būtu, ja pēc svinībām arī ciemiņi uz mājām dotos ar nelielām dāvaniņām? Tomēr pie tām tikt nemaz nav tik viegli, - jāizpilda dažādi uzdevumi un jāsapelna par to naudiņa. Atkarībā no sapelnītās naudiņas daudzuma, ciemiņš “dāvanu veikalā” izvēlas atbilstošu dāvaniņu.

 

1. Naudiņa

Pirms pasākuma jāsagatavo papīra naudiņu, tāpēc būs nepieciešamas kartona loksnes trīs dažādās krāsās. Uz papīra ar cirkuli uzzīmē vienāda izmēra aplīšus un saraksta ciparus, piemēram, uz dzeltena papīra – 1, uz sarkana papīra – 2, bet uz zila papīra – 3. Izgriež.

Lai būtu interesantāk, naudiņai izdomā nosaukumu, piemēram, gudrulis. Vēl viens variants - naudiņas nosaukumu domā kopīgi ar ciemiņiem, bet pēc tam nobalso.


Bērnu teātris

07.10.2014.

Tēma: SVĒTKI Tematiskie pasākumi un sacensības

Jebkurš pasākums – vai tas būtu veltīts jubilejai vai arī citiem svētkiem – izvērtīsies interesantāks, ja tajā tiks rādīta iepriekš sagatavota vai arī pasākuma laikā izveidota teātra izrāde.

 

Dažu minūšu garas bērnu izrādes var atrast  sadaļas "SVĒTKI" tēmā „Priekšnesumi un ludziņas”.

 

Kā izgatavot leļļu teātra lellītes, var sameklēt manās grāmatās „Papīra rotaļlietas” un „Lellītes”

 

 

1. Pirkstiņleļļu teātris

Uz pirksta uzmaucama šūta, tamborēta vai adīta lellīte.

 


Par gaidāmo šausmonīšu saietu ciemiņus informē ielūgumā. Pie tam norāda, ka līdzi jāpaņem spoka, raganas, vampīra vai briesmoņa maska, kā arī jāsagatavo viens spoku stāsts.

 

1. Radošais darbs

Lai ciemiņus atraisītu un iepazīstinātu savā starpā, pasākumu sāk ar radošo darbnīcu. 

 

1. variants. No papīra izgatavo mošķīti, kuru stāvus var uzlikt uz galda.

 

 

Mošķīša apakšējā daļā veido divus iegriezumus. Abas malējās iegriezuma daļas noloka uz priekšu, bet vidējo daļu noloka uz aizmuguri.

 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Vecāku priekšstati par bērna nākotni bieži vien atšķiras no bērna priekšstatiem par savu nākotni.